Dlaczego warto dać dziecku kolorowanki?

Dziecko musi malować już od najmłodszych lat. Ta czynność ma wiele zalet, a mianowicie pobudza kreatywność, ćwiczy pamięć, pomaga uwolnić emocje i skupić się. Okazuje się jednak, że nie każde dziecko jest zainteresowane kolorowaniem. Nasze dziecko z pewnością polubi kolorowanki my little pony. Jak zachęcić, aby polubiło tę czynnością?

Sposoby na zachęcenie dziecko do kolorowania

Samo kolorowanie kolorowanek to nie wszystko. Święta, urodziny, dzień dziecka itp. To świetne okazje na takie prezenty, ale nie pomogą, jeśli nasze dziecko nie będzie do tego przekonane.

Kolorowanki dla dzieci – dlaczego dziecko koloruje?

Kolorowanie może przynieść dzieciom wiele korzyści. W głównej mierze pobudza kreatywność i wyobraźnię. Uczy również podejmowania samodzielnych decyzji. Nasze dziecko może samo decydować o tym, jakich kolorów użyć. Mało tego, może też w książce żywo narysować to, co mu się podoba. Inne przymioty? Rozładowanie napięć emocjonalnych. Dorośli często zapominają, że dzieci też mają problemy emocjonalne i rzadko sobie z nimi radzą. Kolorowanie pozwala na zachowanie spokoju i nabranie pewnego dystansu. Kolejnym plusem jest nauka pisania literek. Jak to jest? Malować i pisać? Czy można połączyć te dziedziny? Oczywiście, że tak. Malując, dziecko ćwiczy umiejętność pisania i zapał. Z pewnością przyda się to w późniejszym etapie nauki literek.

Jak przekonać dziecko do kolorowania?


Oczywiście, wielu rodziców nie mogło uwierzyć, że są na świecie dzieci, które nie chcą kolorować. Trudno w to uwierzyć, zwłaszcza gdy mamy dziś tak szeroki wybór stron. Możemy kupić dziecku kolorowanki my little pony i wiele innych kolorowanek. Jakie dziecko nie chciałoby pokolorować swojej ulubionej postaci z kreskówki? Jak widać, to nie wystarczy. Istnieją jednak sposoby, aby przekonać do tego. Jak to zrobić? W głównej mierze warto wprowadzić dziecko w ideę malowania i rysowania. Wyjdźcie z domu i sięgnijcie po węgiel. Narysujcie coś wspólnie na kawałku betonu. Innym sposobem na zachęcenie malucha do kolorowania jest wspólne gotowanie. Wystarczą proste składniki, które można znaleźć w każdej kuchni, np. woda, mąka, kolorowy sok lub przyprawy. Można też wykorzystać gotowe barwniki spożywcze, które nie są aktualnie dostępne na rynku. Wszelkie kolorowanki absolutnie niesamowicie będą wyglądać na drzwiach lodówki przyczepione za pomocą magnesów. Warto dać dziecku możliwość wyboru. Zdecydujcie, co chcecie namalować.